Először inkább azt mondom el, én mire használom, utána megtoldom google találatokkal a saját tapasztalataim.

Az első üveg teafaolajat még az Oriflametől vettem, évekkel ezelőtt. Csak arcra használtam, problémás, pattanásos bőrre nagyon jó, mert fertőtlenít és a pattanásokat is redukálja, de natúran nem igazán jó azért bekenni, egy vattapamacsot előbb vízbe érdemes mártani, és arra cseppenteni picit így áttörölve az arcot. Most már csak a korábban említett arcradírozós pakolásos ketymajszon keresztül teszek az arcomra.
Ha meg vagyok fázva, kapar a torkom, vagy az orrüregemnél érzem a hátsó részén, hogy mar, ki van száradva, esetleg csak szimplán nem kapok levegőt, de sima köhögésre is, egy egyszerű olajmécsesbe cseppentek picit, és a párolgásától helyrejön a nyálkahártyám. Jó lehet még inhalálni is, egy edénybe vizet forralva rácsöpögtetni, valószínűleg hatásosabb is, de annyira nem szeretem az illatát, és így is hatott:D
Estére, ha nem kapok levegőt bekenem vele az orrom alatt és a mellkasom, azért hogy lassabban szívja be a bőröm, előtte mondjuk lekenem vazelinnel és arra teszem az olajat. Fürdő vízbe is szoktam csöppenteni, hamarabb kigyógyulok a náthából, de eléggé elundorodom a végére tőle, hogy mindennek ilyen illata van. Azt olvastam (és így is csinálom), hogy fürdővízbe érdemes kevés tejszínben elkeverni azt a 4-6 csepp teafaolajat, én ennek hiányában tejben szoktam. Azzal magyarázom a logikát, hogy így jobban elkeveredhet a vízben, mert a tej is zsíros némileg, de már jobban vegyül a vízzel... persze lehet, hogy teljesen felesleges az egész cécó. :D
Ezen kívül tudom, hogy jó még mindenféle bőr- és körömfertőzésre. Lábfürdőt lehet csinálni belőle egy kiskanál sóra csepegtetve 3-4 cseppet és elkeverve a vízben, vagy simán beecsetelve az érintett területet, elvileg a szemölcsöket is leszárítja, erről más mesélt nekem. Ha körömre használjuk előtte érdemes megreszelni, hogy friss felületet érjen a teafa. Az egyetlen ilyen körömproblémám, és ha ettől valaki elundorodna, ugorja át a bekezdést legyen szíves, az "szokott lenni", ha sokat vagyok zárt cipőben melegebb időben (amit egyébként utálok), vagy idegen és közös helyen tusolok, előfordul, hogy a körmömnek kellemetlen szaga kezd lenni... amikor vágom, akkor érzem, hogy lábszaga van... nem tudok rá jobb kifejezést, mert alapból nem izzad a lábam és nem büdösödik, de ezt ehhez tudom hasonlítani. Gondolom valamiféle kezdődő probléma, vagy egyszerűbb fertőzés, mert nem változik el a körmöm és ha nem figyelek rá direkt, nem is venném észre. Teafaolaj helyett az ecet is jó egyébként fürdőnek és ecsetelőnek is.
Még nem próbáltam hajra, de úgy tudom korpás fejbőrre is jó, ha mondjuk belekeverjük a samponba, vagy balzsamba (bár azt kevesebben teszik a hajuk tövéhez, és ez lenne a lényeg), anyukám a hajfestékébe is keverte már:) (neki száraz a haja). Valamilyen formában ki fogom próbálni, mert alig van sampon, ami nem irritálja a fejbőröm, és ezért almaecettel szoktam időnként leöblíteni a sampon és a balzsam között.
Akkor jöjjön a tudományosabb része:
- A teafaolaj elpusztítja a betegséget terjesztő mikroorganizmusokat, baktériumokat és a gombát.
- Az teafaolaj fenti hatásával egyidejűleg pozitívan befolyásolja az ember immunrendszerét, azaz a szervezet védekező képességét az egészséget fenyegető kórokozókkal szemben.
>>forrás>>>
Egyéb felhasználások a netről:
1.)BABAÁPOLÁS! Fürdővízbe teáskanálnyi olívaolajhoz 1 cseppet.
Pelenkacserénél: teáskanálnyi babakrémbe 1 cseppet keverni. Tejótvarra: 2 teáskanálnyi olívaolajhoz 5 cseppet.
2.)Horzsolás, vágott seb, herpesz, ekcéma, sömör, rovarcsípés, kiütés, égésre, napégésre, a sérült felületbe bedörzsölni. Fülfájdalomnál belecseppenteni a fülbe. Kitűnően alkalmas bőrsérülés fertőtlenítésére, mivel a seb nem ég tőle; nem károsítja sem a szöveteket, sem a nyálkahártyát.
3.)Arthritis, izomfájdalom, izomláz esetén: 1 rész teafaolaj, 10 rész hidegen sajtolt növényi olaj keverékét megmelegítve masszírozza be.
4.)Torokfájás, dohányzás okozta köhögés, szájszag esetén: melegvízzel telt pohárba 5-10 csepp teafaolaj, ezzel gargalizálni.
5.)Megfázás, nátha, arcüreggyulladás, arc-szauna esetén inhaláláshoz: 2 liter forró vízbe 10 csepp teafaolaj. Becsukott szemmel inhalálni.
6.)Fogínygyulladásnál közvetlenül a fogínybe dörzsölni. Nem túl kellemes íze miatt célszerű egy pohár meleg vízben, pl. levendulaolajjal keverni, és azzal gargalizálni.
7.)Korpásodás ellen, hajápolásra, hajparaziták ellen: 5 csepp teafaolajat a samponhoz, vagy vízbe keverve, bemasszírozni a fejbőrbe, azután jól kiöblítenihttp://www.blogger.com/img/blank.gif.
8.)Ülőfürdőként: hólyag- és húgyúti megbetegedések, fertőzések esetén: 6 cseppet adni a fürdővízhez.
9.)Fáradt, sérült lábak frissítésére, lábszag ellen: meleg vízbe 10 csepp teafaolaj. Lábgomba kezelésére: 4 cseppet tenni egy meleg lábfürdőbe, majd bedörzsölni az érintett területet az illóolaj hordozóolajos elegyével.
10.)Fehérnemű higiéniához: a folyékony mosószerbe pár cseppet. Fürdőszobában, konyhában, penészes foltok tisztítására, általános fertőtlenítésére, felmosáshoz, 1 liter vízhez 3-5 csepp teafaolajat adni.
11.)Levegő tisztítására, rovarok távoltartására: párologtatóba, aroma-lámpába, http://www.blogger.com/img/blank.gifmécses-házikóra, pár csepp, vagy 10 csepp a kempinglámpa olajához, néhány csepp levendulaolajjal keverve.
>>forrás>>>
Az árakról, és fajtákról, a teljesség igénye nélkül (forrást is megjelölök, ahol érdemes, vagy van mit még hozzáolvasni, ha érdekel):



Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése